Podstawowe kwestie przy ubieganiu się o pożyczkę

Zanim podpiszesz umowę pożyczki, dokładnie się przyjrzyj swojej sytuacji finansowej. Nie chcesz przecież wybrać takiej pożyczki, której nie będziesz miał jak później spłacić. Sprawdźmy,  jak dokładnie wygląda nasza sytuacja finansowa i czy jesteśmy w stanie spłacać dodatkowe zobowiązanie.

Sytuacja finansowa

Jeśli już teraz masz jakieś zobowiązania, których nie jesteś w stanie spłacić, nie bierz kolejnej pożyczki. Zamiast zastanawiać się nad wzięciem kolejnego długu, lepiej przyjrzyjmy się innym źródłom pomocy.

Oblicz, na jakie raty jesteś w stanie sobie pozwolić

Zanim zaczniesz się ubiegać o pożyczkę, zastanów się, jakie raty możesz spłacać. Pomyśl o tym, czy jesteś w stanie co miesiąc spłacić ratę. Wybierz też dogodny termin spłat. Wysokość pożyczki powinna zależeć od kilku czynników. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, ile pieniędzy potrzebujesz. Wysokość zobowiązania powinna być też uzależniona od liczby rat. Stopa procentowa również będzie na nią wpływać. Możesz nawet użyć kalkulatora pożyczki online, aby sprawdzić dokładnie warunki.

Warunki pożyczki

To, czy pożyczka będzie dopasowana do naszych potrzeb, zależy od kilku czynników. Podczas sprawdzania różnych potencjalnych warunków pożyczki, pamiętaj o budżecie i innych celach finansowych. Wybierz wysokość spłaty, która nie będzie zbytnio obciążać budżetu.

Sprawdź swoją zdolność kredytową. W tym celu możesz pobrać raport BIK. Jeśli obawiasz się, że Twoja zdolność jest zbyt słaba, by dostać pożyczkę, postaraj się ją poprawić. Możesz spłacić dotychczasowe zadłużenie, wtedy zwiększysz swoje szanse. Pożyczkodawcy online stawiają mniej rygorystyczne warunki niż banki.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *