Nad czym powinniśmy się zastanowić przy ubieganiu się o pożyczkę?

Przede wszystkim zastanówmy się, dlaczego będziemy ubiegać się o wsparcie finansowe. Od odpowiedzi będzie uzależniona kwota, o jaką chcemy się ubiegać i liczba rat. Wielu pożyczkodawców jak funeda nie wymaga od klientów podania celu pożyczki. Jednak musimy się nad tym zastanowić. Wtedy podejmiemy mądrą decyzję. Wyraźny obraz tego, w jaki sposób zamierzamy skorzystać z pożyczki, pomoże nam ustalić wysokość zobowiązania.

Sprawdźmy, ile musimy pożyczyć

Wiemy już, dlaczego potrzebujemy pożyczki. Teraz przyszedł czas na to, aby się zastanowić, jak duże ma być zobowiązanie. Pamiętajmy też o dodatkowych kosztach i opłatach. Nie spłacamy tylko samej kwoty, którą dostaniemy na konto bankowe.

Jeśli chcemy skonsolidować zadłużenie u innego pożyczkodawcy, musimy wziąć wystarczającą ilość pieniędzy.  Jeśli nie wiemy, jak duża ma być pożyczka, możemy skorzystać z kalkulatorów online.

Możemy potrzebować pożyczki np. na przeprowadzkę lub wesele. Powinniśmy sprawdzić wcześniej wszystkie koszty. Pomyślmy też nad swoim budżetem. Wtedy będziemy wiedzieć, ile pieniędzy mamy pożyczyć.

Oferty pożyczkodawców

Większość pożyczkodawców określa minimalną i maksymalną kwotę, jaką możemy pożyczyć. Jeśli więc już wiemy, ile potrzebujemy, szybciej porównamy oferty firm pożyczkowych.

Jeśli potrzebujemy małej kwoty, możemy zdecydować się na pożyczkę krótkoterminową, od 30 dni do kilku miesięcy. Jeśli jednak interesuje nas duża kwota, lepiej zdecydujmy się na pożyczkę ratalną długoterminową. Będziemy ją spłacać przez kilka lat, najczęściej przez 2-3 lata.

Przyjrzyjmy się dokładnie swojej sytuacji finansowej. Wtedy będziemy wiedzieć, jaką ratę możemy spłacać bez problemu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *